טרום בכורה 5 שישי - הקרנת הסרט: אהבה יוונית

הקרנת הסרט: אהבה יוונית  Worlds Apart

החל מה- 3/8/2017 - בבתי הקולנוע ברחבי הארץ

מרצה : גליה פסח
נושא ההרצאה:"הנפילה מאולימפוס"
השלכות המשבר הכלכלי וגלי הגירה מהמזרח התיכון על המרקם החברתי היווני.
מה קורה לחברה כשהחיים המוכרים מתחילים להתפרק?


יוון, אחד המקומות הרומנטים בעולם. הנופים הציוריים, הערים והכפרים הנושקים לים ו...האוכל. יוון של המאה העשרים ואחד היא ארץ של ניגודים, היופי והרומנטיקה ולצידם המצב הכלכלי הקשה והמאבק בכללי המסחר האירופאי.

על הרקע הזה מציב הבמאי היווני הנפלא, כריסטופר פפקליאטיס את סרטו העוסק באהבה, חלקה בלתי אפשרית וכנגד כל הסיכויים וחלקה מתוקה ומבטיחה. סיפורי האהבה של 3 זוגות, מקסימים כל אחד בדרכו, התאהבות של שני ניגודים - האחד מגיע ליוון מחו״ל והשני יווני מקומי. 3 סיפורים שיתחברו יחדיו לסיפור אחד בסיום מפתיע.

׳אהבה יוונית׳ שבר את כל שיאי המבקרים ביוון, עם 500,000 צופים והכנסות של למעלה מ- 4 מיליון דולר. רק בחודש הפתיחה שלו, עובר את ההכנסות של מלחמת הכוכבים ו׳ספקטר׳(ג׳יימס בונד) שיצאו לבתי הקולנוע באותה תקופה.

הזוג הראשון הוא סבסטיאן (זוכה האוסקר ג׳יי.קיי. סימונס [׳ויפלאש׳]) ומריה. הם לא מבינים האחד את השניה, מריה דוברת יוונית וסבסטיאן אנגלית. הם נפגשים פעם בשבוע בסופרמרקט השכונתי ומבינים שחייהם מעכשיו והלאה הם ציפיה ליום בשבוע בו הם יפגשו ומה יאמרו ויספרו האחד לשני בשפות הזרות.

במאי ותסריטאי: כריסטופר פפקליאטיס
צלם: יאניס דרקולארקוס
עורך: סטלה פיליפופולו
הפקה: כריסטופר פאפאקליטיס, דורותיאה פאשלידו, קוסטס סוזולאס וכריס פאפאוסיליו
יוון, 113 דקות
בכיכובם של: זוכה פרס האוסקר וגלובוס הזהב  ג'יי. קיי סימונס (״ויפלאש״, ״לה לה לנד״, ״רואה החשבון״, ״ג׳ונו״, ״ספיידרמן״), תאופיק ברהום (״מפריח היונים״, ״ארץ פצועה״, ״ערבים רוקדים״)

 


שם אירוע יום שעה תאריך סוג מופע אולם המרה ממנוי לרכישה