תמונת מופע: אחד משלנו - תיאטרון ב"ש

אחד משלנו - תיאטרון ב"ש

תיאטרון
אודיטוריום
שבת, 28 מאי 2022 בשעה 21:00
מחיר 129 עד 239 ₪

פרטי ההצגה

ליחידת צנחנים המוצבת בשטחי יהודה ושומרון מגיע חוקר מצ"ח בשם רפא  לחקור את מותו של מחבל פלסטיני. החוקר, מופתע לגלות שמפקד היחידה בהווה, יותם, הוא חברו הטוב מהטירונות ושהמחבל, שאת מותו נשלח לחקור, אחראי לרצח חבר אחר שלהם מאותה תקופה. ככל שהחקירה מתקדמת מגלה רפא שגרסת חבריו על מות המחבל רצופה שקרים,  אי דיוקים וחצאי אמיתות. גם עכשיו, במהלך החקירה, מצופה מרפא להתיישר על פי התכתיב הקולקטיבי תוך שמירת נאמנות מוחלטת ליחידה, על חשבון נאמנות לערכים אחרים כמו החוק, האמת והמוסר. הפעם, בניגוד לעבר, מדובר בחקירת רצח שכולם מנסים לטשטש את עקבותיו.
ההצגה "אחד משלנו" מגוללת סיפור על עימות מר וקשה בין היחיד, המנסה להישאר נאמן לערכיו ומצפונו, לבין היחידה/השבט/העם הדורש ממנו נאמנות מוחלטת גם במחיר התכחשות למצפונו וכפירה בערכיו. זהו מחזה המשקף אירועים שקרו, שקורים ושימשיכו לקרות בחברה שבה הסולידריות הופכת לחזות הכל ודבר ביקורת כלשהי או הסתייגות נחשבים ללא פחות מאשר בגידה.  
מאת: בני ברבש. בימוי: כפיר אזולאי

משתתפים: עמית רהב, תום גרציאני, אמיר קריאף, נגה כץ, לוטם חכמון, אימרי ביטון, אסף זגה, אלון בראל, אמיר גולדמן

משך ההצגה: שעה וחצי

קרדיט צילום: מעיין קאופמן

לקט ביקורות "אחד משלנו" 
קובי פינקלר, כתב ופרשן צבאי, ערוץ 7 
90 דקות ההצגה, משוחקות בצורה אמינה וטובה, מביאים את תמונת מצב היחידה בצורה הטובה ביותר, גם אם היא משתמשת לעיתים במונחים לא הולמים. העיצוב מצוין, המשחק מעולה, ואילו לא הייתי נוכח באולם והייתי יודע שזו הצגה, הייתי מרגיש בבסיס צבאי. ישפוט בסוף כל אחד מהי האמת שלו." 
אור הלר, כתב צבאי ומגיש, ערוץ 13 
 "תיאטרון באר שבע הערב בעיבוד חדש ומצוין לסרט הישראלי "אחד משלנו" מ 1989. אחוות  לוחמים, מוסר לחימה וטרגדיה גדולה. יותר משלושים שנה עברו מאז הסרט של האחים ברבש ושום דבר לא השתנה. מומלץ מאוד." 
נאווה ויינגרטן, את "מה למה" 
"אחד משלנו, הצגה שתהפוך לכם את הקרביים. הצגה מעולה עם קאסט נהדר, המיטיב לשקף קבוצת לוחמים שהחיים יחד איחדו ביניהם. במיוחד משכנעים במשחקם תום גרציאני כמפקד היחידה יותם, ועמית רהב כרפא החוקר, המיטיבים להעביר את הקושי, המשקף מציאות אמתית. המלחמה הפנימית שהם חווים, נאמנות לחברים לצד קיום החוק והמצווה עליהם. לוטם חכמון, כליזי המרכזנים, מספקת משב מחויך. לא תצאו עם חיוך אך בהחלט עם חומר למחשבה. אל תפספסו. 
מחלקה ראשונה 
,News 1, עליס בליטנטל 

"אין ספק שהביצוע החדש של המחזה שכבר עלה ב 1987 בבית ליסין והיה לסרט בהמשך הוא מרענן ושובה לב. הדור החדש של שחקני באר שבע מזרים דם חדש של כשרונות רהוטים ומגובשים, שיחד עם הוותיקים בלהקה מעמידים את התיאטרון בשורה הראשונה של יוצרי התרבות בתיאטרון, כפי שהיה והינו מאז נוסד. בימויו של כפיר אזולאי (שנמנה על שורת הבימאים הצעירים והמוכשרים שהחלו למלא את החוסר של בימאים איכותיים כאן) יצירתי במיוחד. בהשליכו את הצורך בקירות, ובחלוקת הבמה לחדרים נפרדים בהם מתרחשת העלילה, הוא מעניק לצופים את הזכות להשתמש בדמיונם, ומחולל סצינות המתקיימות במקומות ובחדרים שונים על הבמה במקביל. הדרור שהוא מעניק לצופים, מעניק לו את היכולת לצמצם בבזבוז זמן על החלפת תפאורות והזזת קירות, והשעה וחצי של ההצגה יכולה להתמרכז בתמציתיות בבעיה המוסרית והקיומית העומדת במרכז העלילה. מובן שעיצוב הבמה של ערן עצמון התואם לקונספט הזה, משתלב יפה ותומך ברעיון. כמו גם התאורה הטובה של זיו וולושין. שלל הכישרונות הצעירים הללו כובשים את הלב ומעניקים לצופים את האפשרות להתעמק בקונפליקט הרגשי שההצגה מעלה. למתעמקים יותר מוענקת ההזדמנות לחשוב על נושא הסתרת האמת: מתי היא אפשרית ומתי היא ראויה לביזוי. ואין הכוונה רק למקרה הנדון בהצגה זו, אלא למתרחש כאן והיום במחוזותינו המשפטיים והחוקתיים. הצגת "אחד משלנו" תתפוס כל אחד ישר בליבו, ואולי גם בשכלו, ומהווה חוויה עזה לצופים." 
אבי בניהו, איש תקשורת, בעל עבר ביטחוני וצבאי עשיר 
"זוהי כמובן הצגה, אבל כמי שהיה דובר צה"ל, אני יכול להעיד שמה שראיתי על הבמה לא הפיל אותי מהכיסא, שישנם מקרים כאלה וחמורים לא פחות, שהכיבוש המתמשך לא עושה טוב ללוחמים הצעירים, ושזהו האתגר העצום של המפקדים הזוטרים והבכירים: להילחם בטרור, לנצח ולהישאר בני אדם. אני יכול להעיד בפניכם שהצבא משקיע בכך לא מעט מאמצים, ולכן טוב יעשו הרמטכ"ל וראש אכ"א אם ילכו לראות את "אחד משלנו", ואחר כך יעבירו שם באומץ את קורסי הפיקוד של הצבא, ובעיקר את סגלי היחידות שמשרתות בשטחים." 
אתר מגזין אורורה לדוברי השפה הספרדית 
 "אנו ממליצים על ההצגה בשל הבימוי המעולה של כפיר אזולאי, שמצליח להעלות את כל התככים של ההצגה בצורה מאוד דינמית וכמובן את ההופעה המצוינת של כל צוות השחקנים" 


 

צפה בסרטון

בחירת כרטיסים

הגדרות הדפדפן שלך לא מאפשרות להתקדם
יש ללחוץ על הכפתור למטה בכדי להמשיך
לרכישת כרטיסים לחץ כאן

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים