תמונת מופע: איילת אידלברג | אינדונזיה, באלי "לאכול להתפלל לאהוב"

איילת אידלברג | אינדונזיה, באלי "לאכול להתפלל לאהוב"

העשרה ודעת
אולם עינן-עזריאלי
שבת, 07 ינואר 2023 בשעה 17:00
מחיר 75 עד 90 ₪

פרטי ההצגה

אינדונזיה, באלי | סרט: "לאכול להתפלל לאהוב"  
על פי רב המכר של אליזבת גילברט המבוסס על ניסיון חייה. אשת איש מודרנית שיש לה הכול: בעל נאה, קריירה מצליחה וחיים עשירים בתפוח הגדול. תוך כדי ניסיונותיה להכנס להכנס להריון היא מבינה שהחיים שלה לא אמיתיים וחסר בהם דבר מה. היא מחליטה לצאת למסע של גילוי עצמי. אם זה לטוס לאיטליה לאכול, להתפלל בהודו ולמצוא אהבה לא מתוכננת בבאלי.
שחקנים: ג'וליה רוברטס, ג'יימס פרנקו, חוויאר בארדם, בילי קורדופ, ריצ'רד גנקינס, ויולה דאביס | 133 דקות | ארה"ב / 2010

הרצאה: על משמעות ועל פולחן, מרצה: איילת אידלברג – אנתרופולוגית, חוקרת תרבויות ודתות של מזרח אסיה. מרצה, כתבת, צלמת ומדריכת טיולים. גרה, טיילה, עבדה ולמדה בארצות מזרח אסיה במשך שנים ארוכות. 
פולחן דתי מול פולחן האושר, מסע בגלובוס ומסע אל נבכי הנשמה. האם החיפוש יביא את האושר? האם הדת תספק משמעות לחיים? 
בהרצאה זו נצא במסע אל האי באלי שבאינדונזיה שהוגדר כ"שמורת טבע אנושית". מקום בו הזמן נעצר אי שם בעבר, ותושביו של האי ממשיכים לטפח מסורות וטקסים צבעוניים ומלאי משמעות, הנוגעים בכל היבט במהלך חייהם ובמהלך יומם. הם מקדישים את זמנם וממונם על מנת לשמח את האלים ולרצות את השדים. ננוע בין טקסים ועבודת אלים, בין פסטיבלים וחיי יום יום מרתקים.

אתם מוזמנים להצטרף למסע קולנועי מרתק ומעשיר: מהאירועים שעיצבו את ויאטנם במאה ה- 20 ועד פולחנים עכשווים בבאלי. ממקומן וגורלן של הנשים במזרח אסיה אל מעגל הטבע היפני, וגם מסע במעלה ההיילנדס אל סקוטלנד הוויקינגית. מסע שבו נחקור לעומק ולרוחב תרבויות, פילוסופיות, מנטליות וגם היסטוריה. נחשוף עולמות אנתרופולוגיים ודתיים, פולחנים, דרכי חינוך ודרכי חשיבה, ונחבר בין מזרח ומערב. אתם מוזמנים להצטרף למסע, יהיה מרתק ומעניין באותה המידה! 
ההרצאות יתנו את האפשרות להבנת הסרטים ברבדים העמוקים ביותר שלהם. גם אם כבר ראיתם את הסרטים האלה בעבר - תוכלו לראות אותם שוב, הפעם תוך הבנה נרחבת של המנטליות והתרבות שעומדות בבסיסם.

בחירת כרטיסים

הגדרות הדפדפן שלך לא מאפשרות להתקדם
יש ללחוץ על הכפתור למטה בכדי להמשיך
לרכישת כרטיסים לחץ כאן

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים