תמונת מופע: איילת אידלברג | ויאטנם "אל הארץ היפה"

איילת אידלברג | ויאטנם "אל הארץ היפה"

העשרה ודעת
אולם עינן-עזריאלי
שבת, 05 נובמבר 2022 בשעה 17:00
מחיר 75 עד 90 ₪

פרטי ההצגה

ויאטנם | סרט: " אל הארץ היפה"  
סיפור מסעו של צעיר וייטנאמי, בן לאב אמריקאי, שעוזב את ארצו במטרה לגלות את שורשיו. בדרך הוא מתמודד עם קשיי השרדות, מחנה פליטים במלזיה וחציית האוקיינוס. עם כל הקשיים, הוא לא מאבד את התקווה והאנושיות. מסעו מוביל אותו לניו יורק ומשם לחווה נידחת בטקסס, שם תתרחש הפגישה המרגשת והבלתי נמנעת. שחקנים: דמיאן ווין  ניק נולטה  טים רות'  באי לינג. במאי: האנס פיטר מולאנד | 107 דקות | ארה"ב/נורווגיה | 2004
הרצאה: משדות האורז אל שדות המלחמה. מרצה: איילת אידלברג אנתרופולוגית, חוקרת תרבויות ודתות של מזרח אסיה. מרצה, כתבת, צלמת ומדריכת טיולים. גרה, טיילה, עבדה ולמדה בארצות מזרח אסיה במשך שנים ארוכות
ויאטנם של היום -שהתפתחה באופן מטאורי במהלך 35 השנים האחרונות, מאז פתחה את שעריה לעולם המערבי -היא מדינה שנושאת בעברה כאב גדול של מלחמות וחורבן.
חלוקת ויאטנם בסיום מלחמת הודו-סין ב-1954 הולידה את תחילתה של מלחמת ויאטנם. המלחמה הקשה בתולדות ארצות הברית שהביאה להרס וחורבן כללי של ויאטנם ולמותם של כמה מליוני בני אדם -מספרים עליהם למדנו רק כשהתחלנו לשמוע על המלחמה גם מהצד הויאטנמי.
בהרצאה זו נצא למסע בעקבות ההיסטוריה והמנטליות של ויאטנם, מהכיבוש הסיני והצרפתי ועד לחימתם של "הדווידים" של מזרח אסיה מול "גוליתיים" עוצמתיים מהם, 4 פעמים במהלך ההיסטוריה. 
נבקר בסייגון התוססת, בירת הקפיטליזם הישן והמתחדש ובאתרי מלחמת ויאטנם – ממחילות הוייטקונג ועד החילוץ החפוז מבניין שגרירות ארה"ב בסייגון. 

אתם מוזמנים להצטרף למסע קולנועי מרתק ומעשיר: מהאירועים שעיצבו את ויאטנם במאה ה- 20 ועד פולחנים עכשווים בבאלי. ממקומן וגורלן של הנשים במזרח אסיה אל מעגל הטבע היפני, וגם מסע במעלה ההיילנדס אל סקוטלנד הוויקינגית. מסע שבו נחקור לעומק ולרוחב תרבויות, פילוסופיות, מנטליות וגם היסטוריה. נחשוף עולמות אנתרופולוגיים ודתיים, פולחנים, דרכי חינוך ודרכי חשיבה, ונחבר בין מזרח ומערב. אתם מוזמנים להצטרף למסע, יהיה מרתק ומעניין באותה המידה! 
ההרצאות יתנו את האפשרות להבנת הסרטים ברבדים העמוקים ביותר שלהם. גם אם כבר ראיתם את הסרטים האלה בעבר - תוכלו לראות אותם שוב, הפעם תוך הבנה נרחבת של המנטליות והתרבות שעומדות בבסיסם.
 

בחירת כרטיסים

הגדרות הדפדפן שלך לא מאפשרות להתקדם
יש ללחוץ על הכפתור למטה בכדי להמשיך
לרכישת כרטיסים לחץ כאן

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים