תמונת מופע: איילת אידלברג | יפן "אמהות אמיתיות"

איילת אידלברג | יפן "אמהות אמיתיות"

אולם עינן קניון עזריאלי מודיעין, רח' לב העיר 2
יום שבת, 1 יוני 2024 בשעה 17:00
משך: שעה
מחיר 85 עד 99 ₪

פרטי ההרצאה

הרצאה: "יפן: על ילדות, חינוך ואימוץ -שאלות תרבותיות ומנטליות" נושא האימוץ הינו מורכב ורגיש מאוד, הן לאמא היולדת המוותרת על פרי ביטנה, הן להורים המאמצים המכניסים אל ביתם ואל ליבם ילד שלא הם ילדו, והן לילד עצמו שיתמודד בצעירותו ובבגרותו עם שאלות אודות זהותו. רשויות הרווחה במדינות השונות פועלות על מנת שתהליך האימוץ יערך באופן הנכון ביותר לכל הצדדים השותפים בתהליך זה.  המנטליות היפנית שונה מאוד מזו הישראלית, סדרי העדיפויות והאופן בו הם רואים את טובת הילד יפתיעו אותנו. האם טובתו הראשונה של הילד היא רווחה כלכלית? האם עדיף לילד לגדול אצל משפחה מאמצת בעלת אמצעים, מאשר אצל אימו הביולוגית, במקרה שהיא חסרת אמצעים, על מנת שלא יפול למעמסה על רשויות הרווחה? מה חשוב יותר - הגנים, ההורות הביולוגית או האופן בו הילד גדל? בהרצאה זו נכיר את עולם המשפחה ביפן, את היחס השונה לנשים ולגברים, את האופן בו מגדלים ילדים ומכינים אותם לחיים. נדון בנושא האימוץ ביפן - מהי הגישה היפנית? מה נדרש מהורים מאמצים? מה העלויות של אימוץ ביפן והאם היפנים מאמצים ילדים ממדינות אחרות?
הקרנת הסרט – "אימהות אמיתיות" אחרי שנים של נסיונות להיכנס להריון, סאטוקו ובעלה מחליטים להיעזר בסוכנות אימוץ. הם מאמצים תינוק מתוק ושובה לב, ומגדלים אותו יחד. כעבור כמה שנים מתייצבת בבית המשפחה נערה צעירה בשם היקארי, טוענת שהיא האם הביולוגית של הילד ומאיימת לחשוף בפניו שהוא מאומץ אם לא תקבל מבני הזוג סכום כסף גדול. סאטוקו, שפגשה את האם האמיתית ביום האימוץ, מחליטה להתעמת איתה.
"אימהות אמיתיות" הוא סרטה החדש של נעמי קוואסה ("אן"), אחת הבמאיות המוערכות בעולם, שנבחר להשתתף בפסטיבל קאן וגם בפסטיבל טורונטו. ברגישות ובחוכמה היא מציגה סיפור קטן לכאורה, תעלומה משפחתית פרטית שמסתירה מאחוריה עולם שלם של מיליוני אימהות מכל הסוגים, שכל אחת מהן היא אמא אמיתית.
  

הגדרות הדפדפן שלך לא מאפשרות להתקדם
יש ללחוץ על הכפתור למטה בכדי להמשיך
לרכישת כרטיסים לחץ כאן

בחירת כרטיסים

מערכת למכירת כרטיסים