תמונת מופע: איילת אידלברג | סקוטלנד "החופשה הסקוטית שלי"

איילת אידלברג | סקוטלנד "החופשה הסקוטית שלי"

העשרה ודעת
אולם עינן, ק.עזריאלי, לב העיר 2
שבת, 01 יולי 2023 בשעה 17:00
מחיר 85 עד 99 ₪

פרטי ההצגה

סקוטלנד | סרט: "החופשה הסקוטית שלי"
שחקנים: רוזמונד פייק  דייויד טננט  בילי קונלי. במאים: אנדי המילטון  גאי ג'נקין | 95 דקות | בריטניה | 2014
דאג ואייבי כבר לא חיים ביחד, אבל כדי שלא לחשוף את הפרידה שלהם ביום הולדתו ה-75 של אביו של דאג, הם נכנסים יחד למכונית יחד עם שלושת ילדיהם לחופשת קיץ אחרונה אצל סבא בחופי סקוטלנד יחד עם המשפחה המורחבת. גם במשפחתו העשירה של גאווין, אחיו המצליח של דאג, לא הכול כפי שנראה, וכך חופשה משפחתית כפויה שכל אחד רק רצה לעבור בשלום, הופכת לשבוע בו כולם מסתירים מכולם הכל ואילו הילדים, שנמאס להם להעמיד פנים, מחליטים לעשות מעשה.

הרצאה: סקוטלנד: מסע הרפתקני וויקינגי אל ההיילנדס, מרצה: איילת אידלברג – אנתרופולוגית, חוקרת תרבויות ודתות של מזרח אסיה. מרצה, כתבת, צלמת ומדריכת טיולים. גרה, טיילה, עבדה ולמדה בארצות מזרח אסיה במשך שנים ארוכות
מסע סקוטי בין האוקיינוס הצפוני לאוקיינוס האטלנטי, בין התיישבות הקלטים לפלישות הוויקינגים. במורדות ההיילנדס - ההרים הגבוהים של סקוטלנד, ואל מעמקי הלוכים - אגמיה של סקוטלנד, שמהמים המיוחדים שלהם מכינים את הוויסקי הסקוטי, במאות המזקקות הפזורות בין החופים לצוקים לשדות המרעה של פרות ההיילנדס. היכן חיה עדיין המסורת הסקוטית הגאה? מה עלה בגורל ניסיון ההתנתקות מאנגליה?  מה לובש הגבר הסקוטי מתחת לחצאית ואיך מנגנים בחמת חלילים?

אתם מוזמנים להצטרף למסע קולנועי מרתק ומעשיר: מהאירועים שעיצבו את ויאטנם במאה ה- 20 ועד פולחנים עכשווים בבאלי. ממקומן וגורלן של הנשים במזרח אסיה אל מעגל הטבע היפני, וגם מסע במעלה ההיילנדס אל סקוטלנד הוויקינגית. מסע שבו נחקור לעומק ולרוחב תרבויות, פילוסופיות, מנטליות וגם היסטוריה. נחשוף עולמות אנתרופולוגיים ודתיים, פולחנים, דרכי חינוך ודרכי חשיבה, ונחבר בין מזרח ומערב. אתם מוזמנים להצטרף למסע, יהיה מרתק ומעניין באותה המידה! 
ההרצאות יתנו את האפשרות להבנת הסרטים ברבדים העמוקים ביותר שלהם. גם אם כבר ראיתם את הסרטים האלה בעבר - תוכלו לראות אותם שוב, הפעם תוך הבנה נרחבת של המנטליות והתרבות שעומדות בבסיסם.

הגדרות הדפדפן שלך לא מאפשרות להתקדם
יש ללחוץ על הכפתור למטה בכדי להמשיך
לרכישת כרטיסים לחץ כאן

בחירת כרטיסים

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים