תמונת מופע: איילת אידלברג | קוריאה ומזרח אסיה "החיים החדשים שלי"

איילת אידלברג | קוריאה ומזרח אסיה "החיים החדשים שלי"

העשרה ודעת
אולם עינן, ק.עזריאלי, לב העיר 2
שבת, 18 מרץ 2023 בשעה 17:00
מחיר 85 עד 99 ₪

פרטי ההצגה

קוריאה ומזרח אסיה | סרט: "החיים החדשים שלי"  
ג'ינהיי ואביה מגיעים רכובים על אופניים לקונדיטוריה. האב אומר לג'ינהיי הקטנה שהיא רשאית לבחור את עוגת הקצפת המפוארת והנהדרת ביותר - מתנה למקום אותו הם הולכים לבקר. מה שהוא אינו מספר לה זה שהוא מתכוון להשאירה באותו מקום לתמיד - כי יש לו אישה חדשה וילד חדש. ג'ינהיי בת ה-9 לומדת להתמודד לא רק עם חווית הפרידה מהאב האהוב, המקום החדש והחברות החדשות, אלא גם עם חווית היקלטות במשפחה חדשה - משפחה מאמצת. בזמן שכל חברותיה סביבה בבית החדש עושות הכל כדי לשאת חן בעיני ההורים הפוטנציאליים - ג'ינהיי הפיקחית שומרת באדיקות על סירוב מוחלט לשתף פעולה. היא יודעת שההבטחה לחיים חדשים במקום אחר, יפרידו לעד בינה ובין האנשים שהיא כ"כ אוהבת. סרטה הראשון באורך מלא של הבמאית הצעירה אוני לקונט מבוסס על האוטוביוגרפיה שלה.
 92 דקות | דרום קוריאה | 2009

הרצאה: "מזרח אסיה: בן כביטוח לעתיד, בת כמעמסה כלכלית"  מרצה: איילת אידלברג – אנתרופולוגית, חוקרת תרבויות ודתות של מזרח אסיה. מרצה, כתבת, צלמת ומדריכת טיולים. גרה, טיילה, עבדה ולמדה בארצות מזרח אסיה במשך שנים ארוכות
הסרט הנוגע ללב, "החיים החדשים שלי" מאמת אותנו עם מציאות מזרח אסייתית מטלטלת. הבן הוא הביטוח לעתיד של הוריו, קרן הפנסיה שלהם, אבטחת ההכנסה. בעוד הבת היא נטל, מעמסה כלכלית, ולפעמים פשוט היה עדיף שהיא לא הייתה נולדת. קיימת העדפה חד משמעית להולדה של בנים, אשר יפרנסו את הוריהם וידאגו להם בזקנתם. העדפה זו מובילה לתופעה הקשה של רצח. 
בהרצאה זו נצא להכיר את העולם המורכב של הנשים במדינות מזרח אסיה, ונחקור את התהפוכות הדמוגרפיות והשלכתן על העתיד במזרח אסיה.  
נדבר גם על התופעה חובקת עולם של אימוץ בין תרבותי, תופעה שנולדה עקב המחסור בתינוקות בהירי עור לאימוץ במדינות המערב. מהם היתרונות ומהם החסרונות של אימוץ תינוקות ממדינות העולם השלישי בארצות המערב? מה מהותי יותר בגידול של ילד? הסביבה שבה הוא גדל או התורשה והגנים שהוא נושא עימו?  וגם - על מקומה של החמלה הבודהיסטית בתוך עולם של ניכור וכאב. 

אתם מוזמנים להצטרף למסע קולנועי מרתק ומעשיר: מהאירועים שעיצבו את ויאטנם במאה ה- 20 ועד פולחנים עכשווים בבאלי. ממקומן וגורלן של הנשים במזרח אסיה אל מעגל הטבע היפני, וגם מסע במעלה ההיילנדס אל סקוטלנד הוויקינגית. מסע שבו נחקור לעומק ולרוחב תרבויות, פילוסופיות, מנטליות וגם היסטוריה. נחשוף עולמות אנתרופולוגיים ודתיים, פולחנים, דרכי חינוך ודרכי חשיבה, ונחבר בין מזרח ומערב. אתם מוזמנים להצטרף למסע, יהיה מרתק ומעניין באותה המידה! 
ההרצאות יתנו את האפשרות להבנת הסרטים ברבדים העמוקים ביותר שלהם. גם אם כבר ראיתם את הסרטים האלה בעבר - תוכלו לראות אותם שוב, הפעם תוך הבנה נרחבת של המנטליות והתרבות שעומדות בבסיסם.

הגדרות הדפדפן שלך לא מאפשרות להתקדם
יש ללחוץ על הכפתור למטה בכדי להמשיך
לרכישת כרטיסים לחץ כאן

בחירת כרטיסים

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים