תמונת מופע: גיבור | תיאטרון ב"ש

גיבור | תיאטרון ב"ש

תיאטרון
אודיטוריום
שבת, 14 ינואר 2023 בשעה 20:30
מחיר 129 עד 239 ₪

פרטי ההצגה

אופרת ראפ מדע בדיוני
כתיבה, הלחנה ובימוי: עמית אולמן  
בהשתתפות: רפאל עבאס, מולי שולמן , דניאל מנוחין, תום גרציאני, זוהר מידן, אסף זגה, עמית פרטוק, דן שהרבני תופים, אילון פרבר קלידים, דניאל מיוני צ'לו 
נתי הוא עובד זוטר בחברת חדשות בעיר חסרת תקווה וחסרת בושה, בעולם שבו הפושעים תמיד מנצחים ושומרי החוק נרמסים. הוריו השאירו לו חובות, הוא עזב את לימודיו לטובת עבודה שהוא שונא. הוא מאוהב במיכל, כתבת חדשות ועמיתה לעבודה, אך היא מעדיפה את כוכב החדשות במשרד. חייו המשמימים של נתי משתנים בעקבות תאונת עבודה מסתורית שמעניקה לו כוחות-על. נתי לא מבין איך קיבל את הכוחות ובעיקר לא יודע מה עליו לעשות איתם. בעקבות שרשרת אירועים, הוא מחליט להשתמש בכוחותיו כדי לעזור לחלשים ולהילחם בפשע הגואה ברחובות. כך נולד גיבור-על חדש - האיש באדום. המחזה חוקר ומשחק עם הארכיטיפים של ז'אנר גיבורי-העל, באמצעות שירה, קצב, הומור, קריצות ומודעות לתרבות עכשווית. עמית אולמן, ממייסדי ה'פואטרי סלאם' בארץ, יוצר "העיר הזאת" (זוכת 'קיפוד הזהב'), "תיכון מגשימים" ועוד , זוכה 'פרס יצחק נבון' 2019, ידוע בסגנון הייחודי המאפיין את עבודותיו, לראשונה בתיאטרון הרפרטוארי.

שמות התפקידים:
נתי נוימן                                               רפאל עבאס
מיכל טלמור, חנה נוימן, פקידה בבנק    דניאל מנוחין  
דוד גרנות, אלמר, רמי דוידוביץ'              מולי שולמן/עמית אולמן 
נעה נוימן, שרה                                     זוהר מידן
איתמר מילר, קוקו                                 תום גרציאני 
בארדו, מפכ"ל המשטרה                       אסף זגה  
מנהלת בנק, זונה                                 עמית פרטוק  
קלידן ומדען                                          אילון פרבר  
צ'לן, אלי נוימן וראש המקהלה              דניאל מיוני
מתופף וקלידן                                        דן שהרבני  

גם אם הסיפור לא מראה לנו מורכבות, עדיין הוא מעלה שאלות שאפשר לשאול את עצמנו- מה תעשו אם תקבלו לידיכם כוחות על אנושיים? האם תשתמשו בהם עבור הרווח האישי שלכם, או שתרצו לעזור לאחרים? אם תראו אי צדק האם תלחמו בו? מה בכלל צודק? האם לאדם אחד, מוסרי ככל שיהיה, יש הזכות לקחת את החוק לידיים?  האם החברה יכולה לקבל מישהו שפועל מחוץ למערכת? ואולי כוח-העל הוא בכלל סמל לכוח שחבוי בכל אחד מאיתנו. כוח שרק מעטים מוצאים ומפתחים, ומתוך המעטים האלה רק חלק קטן עושה בו שימוש.

צילום: נדב יהלומי

משך זמן ההצגה שעה וחצי ללא הפסקה

לקט ביקורות:
"אולמן כהרגלו, מצליח להפוך 90 דקות לחוויה שלא תשכחו הרבה זמן.. בהצגה מככבים שמות קצת פחות מוכרים אבל מפוצצים בכישרון.. שרים ומפזזים על הבמה במשך 90 דקות שמשאירות את הצופים על קצה המושב... המחזמר "גיבור" מעניק חוויה כוללת ומתוחכמת, שתבדר את כולם, בכל גיל. אנחנו מודים שאי אפשר לצפות לשום דבר אחר ממחזה חדש של אולמן, שהציב רף גבוה מאוד לתיאטרון המקומי, כזה שלא פשוט לעמוד בו ולספק את הסחורה פעם אחר פעם... האמת היא שהדבר הזה פשוט מעולה"
          כרמל שטרן| MAKO


"הצגה חדשה ומיוחדת, תיאטרון באר שבע במיטבו. אופרת ראפ מדע בדיוני, מרתק, נקי ואיכותי. ארבע מילים ראשונות, אופרה. ראפ. מדע בדיוני. הגיוני? מושך? מעניין?... כבר מהשנייה הראשונה, כשנגן הצ'לו מספר על ההצגה, הקצב מסחרר אותך. דמות אחר דמות עוברת במהירות, אין שניה למצמץ. הכל עובד בקצב נפלא, מדויק מרחק. 60 דקות עברו ואיש בקהל לא הביט בשעון... שעה וארבעים של הנאה, משחק מעולה ומרתק, העמדת משחק שאין לה אח ורע בתיאטרון העכשווי, נקי ואיכותי, לא להחמיץ."                                                           קובי פינקלר| ערוץ 7


"תיאטרון באר שבע יוצא עם הצגה שייחודה ברעננות, חדשנות, עם קונספט חדש, סגנון ייחודי שהתלהבות השחקנים מדביקה את הקהל... אופטימיות מלווה בפסימיות והרבה חומר למחשבה מוגשים בהצגה בהומור, עם קריצות לאישים ומצבים אקטואליים ובשירה שמקלה על העיכול. השחקנים והנגנים שמגלמים כמה תפקידים, עושים עבודה מצוינת, צוות שעובד בהרמוניה והתלהבות ואין ספק שהקצב של הראפ ממש מניע את העלילה ויהיה מעניין אם הסגנון הזה ייכנס יותר לתיאטרון הרפרטוארי. כדאי לראות את ההצגה הזאת של תיאטרון באר שבע שעשויה היטב ומסקרנת.
        חנה דרורי קש| המלצת היום


"הפתעה נעימה בתיאטרון באר שבע: "גיבור", הצגה מוזיקלית שונה ומהנה... צוות שחקנים מוכשר וטקסט חתרני ואינטליגנטי. רוצו לראות! אני אוהבת את תיאטרון באר שבע, המעלה הצגות מעולות אך האמת כשהוזמנתי לצפות בהצגה "גיבור" אופרת ראפ מדע בדיוני, חששתי שלא אהנה מהז'אנר הזה, שמחה לבשר ששעה וארבעים דקות בהן צפיתי במתרחש על הבמה, היו מפתיעות לטובה, כיוון שהאופרת ראפ הזו סוחפת והעלילה לא ממש מדע בדיוני. זו הצגה חתרנית- ביקורתית, סאטירית- פרודית, קורצת- מצחיקה, משעשעת- אינטיליגנטית... הבמאי עמית אולמן הוא סוג של מולטי כישרון גאוני... עשרת השחקנים- נגנים, מפליאים לגלם את הדמויות השונות. נהדרים אחת- אחד!
             שוש להב| גוד טיים

קרדיט צילום: מעיין קאופמן

צפה בסרטון

בחירת כרטיסים

הגדרות הדפדפן שלך לא מאפשרות להתקדם
יש ללחוץ על הכפתור למטה בכדי להמשיך
לרכישת כרטיסים לחץ כאן

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים