תמונת מופע: המתופף | איילת אידלברג, הרצאה + סרט

המתופף | איילת אידלברג, הרצאה + סרט

אולם עינן קניון עזריאלי מודיעין, רח' לב העיר 2
יום שלישי, 5 דצמבר 2023 בשעה 18:00
משך: שעה
מחיר 45 ₪

פרטי הסרט

"בין הונג קונג לטאיוואן, מזן בודהיזם ועד היסטוריה סינית "-הרצאה: איילת אידלברג 

כיצד מעצבת תורת הזן בודהיזם תפיסת עולם ודרך חיים אלטרנטיבית? כיצד פגע השלטון הקומוניסטי בסין בערכים תרבותיים ומסורות עתיקות? האם תיפוף יכול להביא לאותו חיבור פנימי אליו אנו משתוקקים?

בהרצאה זו נצא למסע בין טאיוואן להונג קונג, שתי מדינות שמעמדן המדיני מורכב מאוד, אך הן המקום הטוב ביותר לחקור את התרבות הסינית המסורתית שלא ניזוקה על ידי שנות השלטון הקומוניסטי, כפי שקרה בסין.

נתמקד במסורת ומודרניות, סיניות ומערביות בהונג קונג. המושבה הבריטית שאוחדה ב 1997 בחזרה עם סין, שומרת על ייחודה בתוך אימפריית הענק. נעסוק בבודהיזם ובמיוחד בזן בודהיזם, שהתפתח בסין ונעלם ממנה, אך נשמר במדינות האזור. נחקור את הלהקה הטאיוואנית של "מתופפי U", שעוסקת בפיתוח התודעה ועשייה מדיטטיבית כדרך אימון, ועל הדרך בה הפכו את התיפוף לדרך חיים המובילה להגשמה עצמית.

ההרצאה תיתן רקע עמוק להבנת הסרט ברבדים השונים והמורכבים שלו.

הקרנת הסרט: "המתופף"
סרט מרתק הנודד בין הונג קונג לטאיוואן, בין עולם מודרני חומרני לעולם מסורתי בודהיסטי, ומביא את סיפורה המופלא של להקת מתופפי U.
בן מרדן (ג'ייסי צ'אן) של גנגסטר הונג קונגי, (טוני לונג קאי-פיי) בוחר להיות מתופף זן במהלך גלותו בטאיוואן. הסיפור המשכנע והאנושי עוקב אחר סיד, נער פזיז שגודל במשפחת פשע הונג-קונגית הנמלט לטאיוואן לאחר שהכעיס מנהיג משפחת פשע אחרת. כשהוא מסתתר בהרי טייוואן, הוא פוגש ומצטרף לקבוצת מתופפי זן, שאומנותם הממקסמת, האימונים הפיזיים ודרך חייהם יהפכו אותו לבסוף לאדם יוצא מן הכלל. תיגר קורא על עצמאותו של סיד, כשיד הגורל ממתינה לו בביתו בהונג קונג ומכריחה אותו לבחור בין נאמנות למשפחתו או לדרך חייו החדשה.
במאי: קנת בי, 116 דקות, הונג קונג / טאיוואן 2009

 

 

צפה בסרטון

הגדרות הדפדפן שלך לא מאפשרות להתקדם
יש ללחוץ על הכפתור למטה בכדי להמשיך
לרכישת כרטיסים לחץ כאן

בחירת כרטיסים

מערכת למכירת כרטיסים