תמונת מופע: "אגם הברבורים" תיאטרון הבלט הלאומי של רוסיה

"אגם הברבורים" תיאטרון הבלט הלאומי של רוסיה

מחול
אודיטוריום
ראשון, 29 מאי 2022 בשעה 19:00
מחיר 249 עד 279 ₪

פרטי האירוע

תיאטרון הבלט הלאומי של רוסיה בניהולו של ויאצ'סלב גורדייב גאה להציג: בלט ב-2 מערכות ו-4 תמונות "אגם הברבורים" לראשונה בישראל! בביצוע כוכבי ההרכב הראשון של התיאטרון!
מוסיקה מאת פ.א. צ'ייקובסקי, בימוי: ו. גורדייב, כוריאוגרפיה: ל.איבנוב, א. גורסקי, מ. פטיפה, ו. גורדייב "לראות את כשרון הבלט הרוסי בשיאו – זאת הזדמנות נדירה... "  "ווסטרן מורנינג ניוז"

"אגם הברבורים" הינו הבלט הכי מפורסם והכי אהוב בעולם. המופע הזה אינו יורד מהבמות המפורסמות בעולם כבר יותר ממאה שנים. מהו הסוד של פופולריות כה פנטסטית של "אגם הברבורים"? המוסיקה הגאונית של צ'ייקובסקי, הכוריאוגרפיה המבריקה של מריוס פטיפה, עלילה דרמטית על אהבה ו בגידה, על מאבק של טוב ורע. החיבור של כל אלו ביחד בבלט אחד הוליד יצירת מופת  אמיתית, כזאת שמאוררת רצון לחזור אליה ולהנות ממנה שוב ושוב, אפילו כשכל פרטי העלילה וכל קטע מוסיקלי כבר ידועים בעל פה. זוהי הנאה ממגע עם מהשו כה יפה ומושלם, שחודר לעומק הלב... אבל כדי שהקסם הזה יתקיים, דרושים גם כישרון אדיר ומקצועיות גבוהה של רקדמים ושל כוריאוגרף, שהעזו לביים את הבלט הזה. "אגם הברבורים" בהיותו יצירה קלאסית, נחשב למאתגר במיוחד מבחינת בימוי, ארוכה ומרובת משתתפים. לאור העובדות הללו לא כל כוריאוגרף ולא כל תיאטרון בכלל ניגשים להפקה הזאת.

אגדת הבלט העולמי ויאצ'סלב גורדייב, מוכר היטב לאוהדי הג'אנר בעולם כולו, כמו גם בישראל. הפרימייר המבריק של תיאטרון הבולשוי, שהקדיש כל חייו לאמנות המחול, הפגין את כשרונו הנדיר גם בתחום הכוריאוגרפיה ובימוי הבלט. גם בתחום זה זכה לכבוד והערכה מצד קהל רחב ומבקרי הבלט בפרט. ב-1992, לאחר סיבוב הופעות מוצלח באירופה של תיאטרון הבלט הלאומי בניהולו, קיבל פרס "כוריאוגרף השנה" ופרס מיוחד של מוריס בג'אר.

בתור במאי גורדייב נוטה לשמר את מסורת הבלט הרוסי הקלאסי. למשל, בהפקה המקורית של מריוס פטיפה, משתתפים 24 ברבורים. זה לא פשוט, במיוחד בזמן סיבוב ההופעות בחו"ל. "אגם הברבורים" בגרסתו של תיאטרון הבלט הלאומי של רוסיה זוהי הפקת ענק, ללא קיצורים וקיצוצים בהשתתפות 100 אמנים. ולראשונה בישראל, ההופעות הקרובות בישראל תהיינה בהשתתפות רקדני ההרכב המקורי, הראשון כולל סולנים מובילים, זוכי פרסים רבים בתחרויות בלט בינלאומיות. זוהי בשורה משמחת בפני עצמה לכל אוהבי בלט. בין הכוכבים שיופיו ב"אגם הברבורים": פרימה בלרינה אנה שצ'רבקובה, זוכת פרס "רוח המחול" בקטגוריה "הכוכבת"; דימיטרי קוטרמין, סולן פרמייר; סבטלנה אוסטוז'נינובה, סולנית מובילה; יוליה זביאגינה, פרימה בלרינה; סיורי פוקודה, סולנית מובילה; מסטיסלב ארפייב,סולן מוביל; אוקסנה גסניקובה, סולנית מובילה ורבים אחרים.

צלילי התזמורת הסימפונית שילווי את מופעי הבלט בישראל במרץ 2020, מהווים את המסגרת המוזיקאלית הראויה לאמנות המושלמת של רקדנים.

רפרטואר של תיאטרון הבלט הלאומי של רוסיה מאד רחב וכולל הרבה מופעים, חלקם כבר מוכרים לצופים בישראל:  "דון קישוט", "ג'יזל", "היפהפיה הנרדמת". ביניהם "אגם הברבורים", שנשאר כבר הרבה שנים בתור מופע הכי פופולרי ברפרטואר של התיאטרון. ב2012 התקיים מופע היובל ה-1000 של הבלט בהפקת תיאטרון הבלט הלאומי של רוסיה.

הופעות של תיאטרון הבלט הלאומי של רוסיה הן תמיד חגיגה לאוהדי הג'אנר, ומהוות הזדמנות מצויינת לצלול לעולמו הקסום של הבלט הקלאסי העולמי. בין אוהבי הבלט ברוסיה ובעולם כולו התיאטרון זכה בפפולריות רבה – ברמה של תיאטרון הבולשוי ותיאטרון מריאינסקי. ב-1992 התיאטרון קיבל תיאר "תיאטקון הבלט הטוב ביותר באירופה" מטעם איגוד המפיקים האירופאים.

בקיצור, בהפקה הזאת יש את כל המרכיבים שיהפכו אותה ללהיט העונה!

photo by M.Logvinov

 

משך: שעתיים ורבע, כולל הפסקה

 

 

 

בחירת כרטיסים

הגדרות הדפדפן שלך לא מאפשרות להתקדם
יש ללחוץ על הכפתור למטה בכדי להמשיך
לרכישת כרטיסים לחץ כאן

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים