תמונת מופע: התזמורת האנדלוסית אשדוד  "ירושלמי"

התזמורת האנדלוסית אשדוד "ירושלמי"

מוסיקה
אודיטוריום
שלישי, 18 ינואר 2022 בשעה 20:30
מחיר 119 ₪

פרטי ההצגה

ירושלמי - התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד
מנצחת ומנהלת מוזיקלית: סיוון אלבו בן חור
בהשתתפות: איציק קלה, דוד מנחם ואנסמבל הפיוט מירושלים
שילוב ייחודי של אמנים מסגנונות שונים המביאים את מסורת הפיוט "הירושלמי" מזוויות שונות, ביחד ולחוד רוקחים קונצרט ספרדי- ירושלמי -ישראלי סוחף.

מסורת שירת "ספרד-ירושלים" משלבת מסורות פיוט של קהילות יהודיות שונות של יוצאי ספרד, אשר יצרו בירושלים סגנון שירה בעל אופי וצבע ייחודי, שירה זו מהווה נדבך חשוב בעולם הפיוט והתפילה. בחרנו להגיש מסורת זו על ידי אמנים אשר ביצירתם אנו מוצאים את טביעות האצבע המוסיקליות של מסורות אלו:

איציק קלה, מאבני היסוד של הזמר המזרחי והים-תיכוני, בן למשפחה ירושלמית יוצאת כורדיסטן, החל את דרכו בחזנות ובקריאה בתורה, התמחה ברזי תורת המקאם ולמד את מסורת הפיוט אצל הפייטן רחמים עמר. ברבים משיריו אנו מזהים עולם מוזיקלי נרחב של צלילים וסגנונות המתחברים אל מסורות של פיוט. מבכירי הזמר הים תיכוני, זמר נשמה שלהיטיו הרבים כבשו את הלבבות.

הרב דוד מנחם, חזן, מוזיקאי ופייטן, בן למשפחה ירושלמית, יוצאת עיראק, אשר ספג מסבו, חכם ג'ורג' יאיר, את מסורת השירה הקבלית של יהודי בבל וגדל על נוסח החזנות הספרדי ירושלמי בבית הכנסת עדס שבשכונת נחלאות הירושלמית. הרב דוד מנחם מופיע בארץ ובחו"ל לצד אמנים מובילים.

בקונצרט זה נארח לראשונה גם את אנסמבל הפיוט הירושלמי, אשר התגבש בעיר ירושלים ומביא עימו רוח רעננה לעולם הפיוט. ההרכב משלב שלושה דורות של פייטנים ומוזיקאים, מביא פרשנות נועזת המושפעת ממסורת מוסיקליות שונות ובהן המסורת האנדלוסית, הירושלמית, והישראלית.

 
 

בחירת כרטיסים

הגדרות הדפדפן שלך לא מאפשרות להתקדם
יש ללחוץ על הכפתור למטה בכדי להמשיך
לרכישת כרטיסים לחץ כאן

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים